
2023. jún. 3. (szo) – Klotild,Kevin
Itthon
Szendi Gábor interjúja
OItási kampány – egy szókimondó doki
Dr. Keszthelyi Gyula blogjában így mutatkozik be: háziorvos vagyok. Belülről látom azt, amiről az újságok kívülről írnak… A téma? A kórházak. A körzet. A rendelő. A bűzlő magyar egészségügy. – A tardi családorvos a mostani oltási kampányról is súlyos aggályokat fogalmaz meg.
2/1. oldal
Keszthelyi doktor a mostani oltási kampánnyal kapcsolatban súlyos aggályokat fogalmazott meg. Erről kérdeztem meg egy rövid interjúban.
Sz. G: Kezdjük először egy általánosabb kérdéssel. Amerikai és olasz, több millió személy adatát feldolgozó vizsgálatok bizonyították, hogy a szezonális influenza elleni védőoltások hatástalanok és Tom Jefferson, a független elemzéseket végző Cohrane Library influenza szakértője is puszta üzletet lát az influenza elleni oltásokban. Neked mi erről a véleményed és tapasztalatod?
Dr. K. Gy.: Magyarországon soha nem vizsgálták meg, hogy az oltottak és nem oltottak között a járvány után volt-e különbség a mortalitásban, morbiditásban vagy a kiesett munkanapok számában. Tehát az oltási kampány után semmiféle utóvizsgálat nem történt a hatásosság (járványügyi és nem immunológiai) alátámasztására. Ebből arra lehet következtetni, hogy egy cél volt pusztán: az értékesítés. Senkit nem érdekelt, hogy az oltás véd-e vagy sem a vad vírus ellen. Azt sem vizsgálták, hogy egyáltalán influenzás volt-e az a pár százezer ember, akiket ezzel a diagnózissal jelentettek. Ezek orvosi tippek voltak, tavaly 249 bizonyított eset volt 1190 beküldött anyagból, és ebből extrapoláltak 3-400 ezer beteget.
Az influenzaoltás hatásosságát emberben három fő típusú kísérleti módon lehet bizonyítani:
1. Kísérleti vizsgálat. Itt önkénteseket fertőznek meg az oltás után élő vírussal, nagyon szigorúan ellenőrzött körülmények között, és így mérik az oltás hatékonyságát. Ez, és csakis ez a tudományosan valóban elfogadható, értékelhető tudományos tényeket generáló tanulmány.
2. Terepvizsgálat, ahol a járvány kitörése után egyszerűen számolják a betegek és a halálozások számát, de itt már sok a hipotetikus elem, mert azt senki nem tudja, hogy a betegek vajon mind influenzások-e, valamint Magyarországon nem vizsgálják, hogy hányan voltak oltva a megbetegedettek közül, tehát kiknél volt hatástalan a vakcináció.
3. Immunválasz vizsgálat. Ez folyt most Magyarországon, ahol már csak azt rögzítik, hogy a beoltott egyének szervezete termelt-e ellenanyagot. Ez utóbbi forma azonban kizárólag azt teszi lehetővé, hogy kijelenthessük, az oltóanyag képes immunválasz kiváltására, illetve a kísérleti személyek szervezete képes volt ellenanyag termelésére.
Amikor tudósaink és vezetőink beleharsogják a köztudatba, hogy az új magyar csúcsvakcina hatékony, akkor szándékosan elhallgatják azt a tényt, hogy kizárólag a legutolsó típusú vizsgálat szempontjai alapján értékelt hatékonyságról beszélnek. Ez nem más, mint a laikus közvélemény tudatos és szándékos megtévesztése, ugyanis ez semmit nem jelent azzal kapcsolatban, hogy a beoltott személyek meg fognak-e betegedni az élő vad vírussal történő találkozáskor vagy sem. Azt sugallja, hogy az oltás biztos védelem, pedig ez hazugság.
Erre vonatkozóan csak az 1-es típusú tanulmány adhatna választ, ami szerintem egy ekkora hisztériakeltéssel bevezetett világjárvány forgatókönyv esetén indokolt volna. Kész az oltóanyag, meg is lehetne csinálni a vizsgálatokat. Akár egy-két hét alatt. Nem tudok arról, hogy bármely vakcinagyártó cég eddig elvégzett volna ilyen kísérletet a mostani H1N1 kísérletek kapcsán, de az biztos, hogy Magyarországon ilyen nem volt.
Natúrsziget, 2009. november 19.
Kapcsolódó cikkek:
- H1N1: az oltás és a lisztérzékenység
- H1N1: a fertőzöttek fele tünetmentes
- Az oltás homeopátiás kivezetése
- H1N1: adatok az oltás mellékhatásairól
- H1N1: kérdések és válaszok
- H1N1: véletlen vetélések?
- H1N1 ellen: D-vitamin és testmozgás
- A H1N1 okozta influenza kezelése homeopátiás szerekkel
- H1N1: a lengyel egészségügy nem kér az oltásból?
- Bizonytalan szülők, tanácstalan orvosok
- H1N1: a vakcina súlyos mellékhatása?
- Gyorssegély köhögés esetén
- Az új influenza ellen – másképpen
- Újinfluenza: oltani veszélyes?
- A vírus „sajnos” nem elég veszélyes...
- H1N1: az orvosok félnek az oltástól
- Újinfluenza: gyanús oltások
- Akár H1N1, akár nem – védekezzünk!
- H1N1 és szezonális oltás: együtt veszélyesebbek, mint külön-külön?
- Rézzel az újinfluenza kórokozója ellen
A szerző egyéb cikkei:
Hozzászólás a cikkhez
A cikkhez csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Hozzászólások
#1 feri23
2009-11-27 18:46:14
Íme egy újabb nagy tudású háziorvos véleménye...
Gratulálok Önnek. Egy kis angol nyelvtudás...és a látóköre szélesedik.
who.com Ha szeretné szívesen csatolom az oldal címét.....
Nem veszi észre, hogy pont az olyanok mint ön kelti a hisztériát az országban azzal, hogy nem naprakész információval tömi a társadalmat
a mi évfolyamunkból is azok mentek háziorvosnak, akik nem álltak a helyzet magaslatán. Ezt nem mindig osztottam, de olvasva e "friss" írását már nem kételkedem...
Kolléga
Gratulálok Önnek. Egy kis angol nyelvtudás...és a látóköre szélesedik.
who.com Ha szeretné szívesen csatolom az oldal címét.....
Nem veszi észre, hogy pont az olyanok mint ön kelti a hisztériát az országban azzal, hogy nem naprakész információval tömi a társadalmat
a mi évfolyamunkból is azok mentek háziorvosnak, akik nem álltak a helyzet magaslatán. Ezt nem mindig osztottam, de olvasva e "friss" írását már nem kételkedem...
Kolléga