
2023. okt. 4. (sze) – Ferenc,Edvin,Zóra
Egész-ség
Újinfluenza, avagy kipukkan egy lufi?
A H1N1 vírus „sajnos” nem elég veszélyes
Miközben hazánkban megkezdődött az újinfluenza elleni oltóanyag gyermekeken való tesztelése is, egyre több a kérdőjel. Kiderült, hogy maga a betegség kevésbé súlyos, mint a szokásos influenza, és amerikai kutatók szerint nincs is esély egy veszélyesebb vírustörzs kialakulására.
2/1. oldal
Bár még nem pukkadt ki teljesen, egyre nagyobb rések tátongnak azon a lufin, amelyet az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kezdeményezésére a kormányok és a készséges, de a jelek szerint rendesen „megvezetett” média fújt az újinfluenza és a tervezett oltások köré. Ahogy az egész járvány és az oltási hisztéria külföldről „gyűrűzött” be kis hazánkba, úgy a kételyek és a veszélyek hírei is eljutnak hozzánk – bár sajnos lényegesen kisebb sajtónyilvánosságot kapnak.
Bizalmas levélben az oltás veszélyére figyelmeztettek
Kezdődött az egész azzal, hogy a nagy-britanniai közegészségügyi hatóság (Health Protection Agency) bizalmas levélben figyelmeztetett 600 szakembert, a szigetország vezető neurológusait: az újinfluenza ellen tervezett, tömeges oltások után készüljenek fel egy komoly idegrendszeri betegség nagyobb számú jelentkezésére. A Guillain-Barre szindrómáról (GBS) van szó, amelynek kialakulását elősegítheti a vakcina alkalmazása. A betegség az idegeket támadja meg, bénulást okoz, még a légzőrendszert is megbéníthatja, vagyis végzetes lehet.
A kiszivárgott bizalmas levelet augusztus 15-ei számában közzétette a Daily Mail című lap. Megtoldotta persze azzal a cseppet sem szónoki kérdéssel: a hatóság miért nem tartotta szükségesnek, hogy figyelmeztesse minderre a lakosságot, még mielőtt megkezdenék több millió ember, köztük gyerekek oltását?
1976-ban nyolcszorosára nőtt a bénulásos betegségben szenvedők száma
A levél emlékeztet a sertésinfluenza elleni 1976-os oltásokra. Akkor, mint ismeretes, az USA-ban 10 hét után le kellett állítani az oltási kampányt, mert a vakcinák miatt nyolcszorosára (!) nőtt a GBS kialakulásának veszélye, és több ember halt meg ebben a bénulással járó betegségben, mint az influenza következtében. Az amerikai kormány akkor több millió dollár kártérítést volt kénytelen kifizetni az áldozatoknak és hozzátartozóiknak.
Két hét sem telt el a bizalmas levél kiszivárgása után, és valósággal fellázadtak a brit egészségügy dolgozói. Mint a The Guardian augusztus 24-ei számában megírta, a megkérdezett 216 orvos több mint fele és a minden harmadik ápolónő nem hajlandó beoltatni magát. Az oltóanyag biztonságosságának tesztelésére rendelkezésre álló időt rövidnek ítélik, és a vakcinát sem tartják elég biztonságosnak. Ráadásul magáról a vírusról is kiderült, hogy kevésbé veszélyes, mint amilyennek korábban hitték. Minden második megkérdezett orvos úgy nyilatkozott: „a betegség túl enyhe ahhoz, hogy egyáltalán szükség legyen oltásra”.
A legfrissebb hír minderre csak „rátett” egy lapáttal. Marylandi (USA) kutatók kimutatták: nincs sok esély arra, hogy az újinfluenza kórokozója valamelyik „hagyományos” vírustörzzsel egyesülve egy veszélyesebb, új vírustörzset hozzon létre. Nem valószínű, hogy a világjárványt okozó új influenzavírus szuperkórokozóvá alakuljon az őszi-téli szezonban, állítják. Pedig a szakemberek éppen a vírus mutációjától félnek leginkább. A Marylandi Egyetem kutatói görényeken kísérletezve jutottak arra a következtetésre, hogy az új vírus nem kombinálódik könnyen a szezonális influenza kórokozóival. Márpedig a genetikai rekombináció volna az a folyamat, amelynek eredményeként módosulna a vírus.
Natúrsziget, 2009. szeptember 3.
Kapcsolódó cikkek:
- H1N1: az oltás és a lisztérzékenység
- H1N1: a fertőzöttek fele tünetmentes
- Az oltás homeopátiás kivezetése
- H1N1: adatok az oltás mellékhatásairól
- H1N1: kérdések és válaszok
- H1N1: véletlen vetélések?
- H1N1 ellen: D-vitamin és testmozgás
- OItási kampány – egy szókimondó doki
- A H1N1 okozta influenza kezelése homeopátiás szerekkel
- H1N1: a lengyel egészségügy nem kér az oltásból?
- Rézzel az újinfluenza kórokozója ellen
- Újinfluenza: oltani veszélyes?
- Bizonytalan szülők, tanácstalan orvosok
- Újinfluenza: gyanús oltások
- Akár H1N1, akár nem – védekezzünk!
- H1N1 és szezonális oltás: együtt veszélyesebbek, mint külön-külön?
- Újinfluenza és oltások: miért?
- Az új influenza ellen – másképpen
- H1N1: az orvosok félnek az oltástól
- H1N1: a vakcina súlyos mellékhatása?
A szerző egyéb cikkei:
Hozzászólás a cikkhez
A cikkhez csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!