
2023. márc. 25. (szo) – Irén,Irisz,Irina
Nyílt tér
Szendi Gábor új könyve
A nő felemelkedése és tündöklése
A most megjelent kötet az evolúciós pszichológia nézőpontjából elemzi Nő és Férfi kapcsolatát. Bizonyítja, hogy férfiközpontúnak hitt világunkban valójában a Nő a titkos mozgató. A szerző Szendi Gábor klinikai szakpszichológus, a Natúrsziget portál állandó szerzője.
A Nő a szervezője és egyben a fődíja annak a férfiak közt dúló, vérre menő viadalnak, amely érte folyik. Miközben a Nő gyengének tűnik, az Erő vele van, miközben vesztesnek tűnik, mindig ő az igazi győztes.
Rejtett párválasztási mechanizmusok
A könyv fejezetei Nő és Férfi választásainak és kapcsolatának rejtett mechanizmusait írják le. A szerző többek között ilyen kérdésekre keresi a választ:
-
Miért vannak nemek, miért hal ki 10 millió év múlva a férfi?
-
Mi a női szépség, és mit vár a nő a férfitől?
-
Mi a nő „A és B terve”, miért van annyi „kakukkfióka” a családokban?
-
Mire jó az orgazmus, mi a szerepe az emberi szimmetriának?
-
Miről árulkodik a mutató és gyűrűsujj arányunk, honnan sejthető, hogy Michelangelo Dávidja homoszexuális?
-
Miért küzd annyi nő a meddőséggel, s hogyan csapja be a nőt a meddőségipar?
A pszichiáter és a pszichológus szakmai szexuális visszaélései
A könyv zárófejezete a freudi életmű súlyos kérdéseit feszegeti, s bepillantást enged a pszichiáter és pszichológus szakmai szexuális visszaéléseibe is.
A könyv olvasmányos, népszerű stílusban adja közre a legmodernebb tudományos eredményeket, de bőséges szakirodalmi hivatkozásokkal segíti a szakmai olvasókat is.
A nő felemelkedése és tündöklése című kötet a Jaffa Kiadó gondozásában ma jelenik meg.
Dedikálás pénteken
Könyvbemutatója június 6-án, pénteken 14:40 és 15:00 óra között lesz a Vörösmarty téren, az oroszlános szökőkútnál.
Szendi Gábor június 8-án 15-16 óra között a Vörösmarty téren, a Gerbeaud Cukrászdával szemben dedikál.
(Forrás és ismertetés a szerző életútjáról: Tények és Tévhitek)
Natúrsziget, 2008. június 4.
Kapcsolódó cikkek:
- Veszélyes hulladékká válhat a gyógyszer − vissza vele a patikába!
- A gyermek utáni vágy és a lelki terhek
- A törzsi hastánc
- Földsugárzások, a betegségek okozói
- A fogak és a belső szervi betegségek
- A Yumeiho masszázsterápia titkai
- Meddőségipar
- Test és lélek méregtelenítése
- PCOS: nem csak meddőségi probléma
- Várólistára kerülhetnek a meddő párok
- Vízimajom
- Működik a kémia – visszatekintés a hegytetőről
- Gyógyító réz és ezüst
- Módosítást terveznek a petesejt-adományozásban
- Jön az abortusztabletta?
Hozzászólás a cikkhez
A cikkhez csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!