Kereső



Kiemelt partnerek

 

Felhívás

Hirdetésszervezőt keresünk, jutalé­kos rendszerben, magas jutalék­kal.
Jelentkezés szakmai önéletrajzzal.
2024. ápr. 30. (ke) – Katalin,Kitti,Kata
Életmód

Bálint Éva:

A szülés csodája, a nőiség misztériuma

A legelső és legmélyebb tudást a lélekről gyermekeim születése és nevelése során szereztem, szerzem. Számomra születésük meghatározó esemény volt, amellett, hogy életem legnagyobb misztikus élményeit élhettem meg háromszor is. Az élet hatalmas csodáját tapasztaltam meg.

3/3. oldal

Változást, igazi másodfokú változást akkor tudnánk elérni, ha a nőiség és az anyaság szentsége újra a köztudat részévé válna. Ha a nő el tudná fogadni nőiségét, anyaságát, ha bízna önmagában és teste ősi bölcsességében, meg tudná tapasztalni isteni voltát, a teremtésre való képességet. Ha megérezné azt a földöntúli erőt, amely által képes a fájdalomba belemerülni és ráhagyatkozni. Ha újra értékké válna nőnek és anyának lenni, akkor a nők feltétlen örömmel és szeretettel tudnák várni gyermekük érkezését. És ha ez a határtalan boldogság és szeretet hatja át szívüket szülés közben is, akkor a fájdalom át tud változni erőfeszítéssé, kemény munkává, melyet örömmel vállalnak gyermekük érdekében. Hiszen a fájdalomcsillapításra irányuló elvetélt próbálkozások csak felerősítik a megoldandó problémát, mert az elsőfokú változás szintjén működnek. Hiába alapulnak a józan ész talaján, a szülés rendszere mégsem változik.

Hinni a testünkben, elengedni a félelmeket

Az átalakítás azt jelenti, hogy megváltoztatjuk azt az érzelmi vagy konceptuális keretet, amelyben egy helyzetet felfog valaki. Az átalakítás eredményeként a helyzethez rendelt jelentés változik meg. Ha a paradox intenció elmélete szerint nem elkerülni akarjuk a fájdalmat (ami eleve elkerülhetetlen), hanem éppen a fájdalomra koncentrálunk és belemerülünk minél mélyebben, akkor hatékonyan tudjuk felhasználni azokat a lehetőségeket, melyek ebben az élményben rejlenek. A helyzetet nem tudjuk megváltoztatni, csakis magunkat, vagyis a hozzáállásunkat. Ha harcolunk a fájdalom ellen, azzal csak felerősödik az izomfeszülés, ezáltal a szülést lassítjuk és így tulajdonképpen a gyermekünk ellen harcolunk.

Viszont ha jó dzsúdós módjára elfogadjuk a méhizomzat lökését, ellazulva alkalmazkodunk hozzá, és vele együttműködünk, csodálatos tapasztalássá válik a szülés. Ha hiszünk a testünkben, elengedjük félelmeinket és átadjuk magunkat a fájdalomnak, abban a pillanatban képesek leszünk a lehetetlenre, és csodákat viszünk véghez.

Ehhez pedig a halállal kell szembenézni. Minden fájdalomban benne van a halálfélelem, de a szülésnél ez különösen igaz. Ahhoz, hogy egy gyermek megszülethessen, az anyának áldozatot kell hoznia. A szülés alatt meg kell halnia a régi minőségnek, fel kell áldozni régi életünket ahhoz, hogy egy újat teremthessünk. Akkor, amikor erre képesek leszünk és elfogadjuk a halált is, olyan misztikus állapotba kerülünk, melynek jutalma az élet lesz, melyet mi adunk gyermekünknek.

Bálint Éva
pszichológus
Tel: 30/6888-367
E-mail: evabalint@t-online.hu
Web: www.eletjatek.hu

Kapcsolódó cikkek:
A szerző egyéb cikkei:
Hozzászólás a cikkhez

A cikkhez csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!

Regisztrációhoz kattintson ide!

Hozzászólások
#3 gepkatalin 2008-04-19 21:51:54
 
Kedves Bálint Éva!Azonosultam a cikkében leírtakkal, most született a harmadik kisfiam. A legnagyobb örömforrás számomra az anyaság. A szülés eufórikus élmény volt mindhárom esetben, nosztalgiával gondolok rá vissza.
Ádvent időszakában, a várandósság vége felé éreztem félelmet. Erős félelmet. Olvastam valamit, ami sokat segített. " Az óceánt nem tudjuk uralni, de megtanulhatunk kiválóan szörfözni a hátán..." Valahogy így szólt...igen, át kell ölelni a félelmeinket, szeretni magunkban ezt is, mint a kisgyermekeket. Csodálatos élményeket Mindenkinek...és köszönöm a megerősítést: Kata
#2 kerie 2008-04-17 17:06:04
 
Kedves Bálint Éva!Örömmel olvastam a cikket,egészen a végéig.Mi az első gyermekünket várjuk,és már mindennaposak vagyunk.Sokszor érzek félelem félét,de ugyanakkor azt gondolom,hogy erősnek kell lennem,hiszen a gyermekemnek segítek,szüksége van rám,nem lehetek gyenge..stb.Ugye még nem tudom,hogy miféle ez a fájdalom,de a cikk végén,a "halálhoz" való hasonlítása az átélt fájdalomnak,élményeknek,nem segített...sőt!!!Erika
#1 Brodbeck 2008-04-16 16:21:47
 
Kedves Balint Eva. örömmel olvastam a cikket sajnos kevesen vannak akik ugy gondolkodnak a szülesröl hogy ez egy termeszetes folyamat termeszetes uton kell lezajlania. a legszebb dolog a kilenc gyönyörü honap utan hogy vegre kezembe tarthatom a varva vart gyermekemet. Szerintem mert ez is agyi folyamat valammennyire tudjuk befolyasolni(ha eleve ugy allok hozza hogy ez gyorsan fog menni es kibirhato hisz elöttünk mennyi nö mar atelte ugyenezt akkor biztosan örömmel es könyebben fog lezajlani a szüles. Nekem a szülesem farfekveses volt gth komplikalt megis azt tudom mondani nem felni kell hanem valoban pozitvan atelni. Jo lenne ha a leendö kismamak minel több pozitiv velemenyt hallananak . Üdvözlettel B.Maria

Natúrsziget címkefelhő

Teljes címkefelhő | Mire jó ez?
old.natursziget.com