Kereső



Kiemelt partnerek

 

Felhívás

Hirdetésszervezőt keresünk, jutalé­kos rendszerben, magas jutalék­kal.
Jelentkezés szakmai önéletrajzzal.
2024. márc. 19. (ke) – József,Bánk,Józsa
Vitaminok A-tól Z-ig

Az itt látható keresődobozokban kétféle módon is kereshet. Ha egy konkrét étrend-kiegészítőre kíváncsi, akkor a jobb oldali listából válassza ki a kívánt táplálékkiegészítőt, majd kattintson az alatta látható Megnézem feliratú gombra. Ha viszont azt szeretné tudni, hogy egy vagy több betegségére/panaszára melyik vitamin, ásványi anyag, aminosav stb. nyújthat gyógyírt, akkor a bal oldali listában jelölje be a betegségeket/panaszokat, majd az alatta levő Megnézem gombra kattintva, megkapja az eredményt. A listákban a kívánt elemhez való navigálást megkönnyítik a fölöttük látható betűsorok. Ezekben a kívánt betűre kattintva a lista azokhoz az elemekhez ugrik, amelyek a kiválasztott betűvel kezdődnek.

Előfordulhat, hogy ha túl sok betegséget vagy panaszt jelöl meg egyszerre, akkor a keresés nem hoz eredményt, azaz nem lesz minden megjelölt betegségre hatásos étrend-kiegészítő az adatbázisban. Ekkor próbálkozzon új kereséssel, de ügyeljen arra, hogy ezúttal kevesebb betegséget válasszon ki!

Keresés betegségek/panaszok között

Keresés táplálékkiegészítők között

A

A-vitamin
Acidophilus
Alfa-zsírsavak
Aloe vera
Aranykolloid
Arginin/ornitin

B

B10-vitamin (para-amino-benzoesav, PABS, PABA)
B12-vitamin (ciano-kobalamin)
B1-vitamin (tiamin)
B2-vitamin (riboflavin)
B3-vitamin (niacinamid, nikotinsav, pp-faktor)
B5-vitamin (pantoténsav, kalcium-pantotenát)
B6-vitamin (piridoxin)
B7-vitamin (biotin, H-vitamin)
B8-vitamin (kolin)
B9-vitamin (inozitol)
Béta-karotin
Bioflavonoidok (P-vitamin, rutin, heszperidin, kvercetin)
Bromelin (bromelain, ananászkivonat)
Búzafű

C

C-vitamin (aszkorbinsav)
Cápaporc
Cink
Cisztein/cisztin
Culevit

D

D-vitamin

E

E-vitamin (tokoferol)
Ezüstkolloid

É

Élesztő

F

F-vitamin (telítetlen zsírsavak)
Fűrészpálma (Serenoa repens)
Fehérfűzfa-kéreg
Fekete áfonya
Fenilalanin
Folsav (B4-vitamin, B11-vitamin)
Foszfor

G

Gabonakorpa (búzakorpa, zabkorpa)
Garcinia
Ginszeng
Glutaminsav
Gombák (shiitake, reishi, maitake stb.)
Guarana

H

Halolaj (ómega-3 vagy esszenciális zsírsavak)

J

Jód
Jukka

K

K-vitamin (fillokinon)
Kalcium
Karnitin
Kálium
Kendermag
Klorofill
Kobalt
Kombucha
Króm

L

Lecitin
Lenmagolaj
Ligetszépeolaj
Lizin
Lucerna
Lutein és más karotinoidok

M

Maca
Macskakarom
Magnézium
Mangán
Melatonin
Méhészeti készítmények (virágpor, méhpempő, propolisz)
Molibdén
MSM

N

Nagybogyós áfonya
Nukleinsavak (RNS, DNS)

O

Olajfalevél

P

Papain (papayakivonat)
Páfrányfenyő

Q

Q10 koenzim (CoQ10, ubikinon)

R

Réz

S

Szelén
Szőlőmag-kivonat

T

Tengeri alga vagy hínár
Triptofán

V

Vanádium
Vas

Z

Zöldárpa
Zsírbontók, „zsírégetők”
Zsírmegkötők (útifűmag-héj, glükózamin)
 

Ön az alábbi táplálék-kiegészítőre keresett: Gombák (shiitake, reishi, maitake stb.)

Gombák (shiitake, reishi, maitake stb.)

A gyógyhatású gombák ideális fehérjének számítanak, mert megtalálhatók bennük a legfontosabb aminosavak, továbbá vitaminok és enzimek.
Valamennyi gyógyhatású gomba közös sajátossága, hogy javítja a szervezet immunrendszerének hatékonyságát, csökkenti a koleszterinszintet és gátolja a véralvadást. Néhány vizsgálat tanúsága szerint a rákból való felgyógyulást is segíthetik ezek a gombák. Nemrégiben egy további, PSK (Coriolus versicolor) nevű gombáról derült ki, hogy gátolja a rákos sejtek osztódását.
A szervezet ellenálló képességének növelésével a gombák hozzájárulnak a kórokozók legyőzéséhez, a gyorsabb és teljesebb gyógyuláshoz. A shiitake gomba lentinán nevű szénhidrátja serkenti a szervezet immunsejtjeinek termelődését.
Hasznos lehet a shiitake gyomorfekély, cukorbetegség, epekő, vérszegénység és vitaminhiány esetén, sőt a közönséges megfázásnak is jó ellenszere. Mori Kiszako japán gombakutató bizonyította, hogy a shiitake gombában lévő poliszacharidok gátolják a baktériumok és a vírusok szaporodását, így a gombának erőteljes baktérium-, vírus- és daganatellenes hatása van. A tokiói rákkutatók által a múlt század 60-as éveiben folytatott állatkísérletekben egyértelműen megerősítették a shiitake gomba tumorellenes hatását. További vizsgálatok szerint a shiitake szövetkultúrákban gátolta az AIDS betegségért felelős HIV vírus szaporodását.
A reishi gombát a hagyományos kínai gyógyászatban széles körben alkalmazták: idült sárgaság, vesegyulladás, magas vérnyomás, ízületi gyulladások, álmatlanság, hörghurut, asztma, gyomorbántalmak kezelésére. Még ma is a leghatásosabb erősítőnek tartják. Japánban évszázadok óta rákellenes szernek tekintik, hivatalosan is regisztrálták mint a rák utókezelésének kiegészítő anyagát.
A modern kutatások szerint a reishi csökkenti a „káros” koleszterin (LDL) szintjét, jó hatású koszorúér-betegségben, asztmában, krónikus hörghurutban és idült májgyulladásban. A szakirodalom hatásosnak mondja még a következő esetekben: álmatlanság, epilepszia, vércukorszint-ingadozás, ideggyógyászati kórképek.
A bokrosgombát (maitake) Japánban széles körben alkalmazzák a rák elleni kemoterápiás kezelés mellett az immunrendszer megerősítésére. Tapasztalatok szerint más jótékony hatása is van ilyenkor: a kemoterápiás szereket kisebb dózisban is hatékonyabbá teszi, ugyanakkor védi az egészséges sejteket azok pusztító hatásától.
Hörghurut, orrmelléküreg-gyulladás, szívbetegség esetén bármelyik gyógyhatású gombát jó eredménnyel fogyaszthatjuk.

old.natursziget.com