Az itt látható keresődobozokban kétféle módon is kereshet. Ha egy konkrét étrend-kiegészítőre kíváncsi, akkor a jobb oldali listából válassza ki a kívánt táplálékkiegészítőt, majd kattintson az alatta látható Megnézem feliratú gombra. Ha viszont azt szeretné tudni, hogy egy vagy több betegségére/panaszára melyik vitamin, ásványi anyag, aminosav stb. nyújthat gyógyírt, akkor a bal oldali listában jelölje be a betegségeket/panaszokat, majd az alatta levő Megnézem gombra kattintva, megkapja az eredményt. A listákban a kívánt elemhez való navigálást megkönnyítik a fölöttük látható betűsorok. Ezekben a kívánt betűre kattintva a lista azokhoz az elemekhez ugrik, amelyek a kiválasztott betűvel kezdődnek.
Előfordulhat, hogy ha túl sok betegséget vagy panaszt jelöl meg egyszerre, akkor a keresés nem hoz eredményt, azaz nem lesz minden megjelölt betegségre hatásos étrend-kiegészítő az adatbázisban. Ekkor próbálkozzon új kereséssel, de ügyeljen arra, hogy ezúttal kevesebb betegséget válasszon ki!
Ön az alábbi táplálék-kiegészítőre keresett: Melatonin
Melatonin
Melatonin szükséges a szervezet élettanilag kielégítő pihenéséhez. Mint tudjuk, amikor ébren vagyunk, jelentős mennyiségű salak- és méreganyag halmozódik fel a szervezetben, és ezektől csak a bioritmusunknak megfelelő alvás idején tudunk megszabadulni. Ha az ember semmibe veszi a természet törvényeit, nem akkor és nem annyit alszik, amikor és amennyit kellene, felborul a természetes biológiai ritmusa, elégtelenné válik a melatonintermelés. Ha valaki így él, előbb-utóbb kimerül, és korán elöregedik a szervezete. Idősebb korban amúgy is csökken a melatonin termelődése a tobozmirigyben. Ezzel is magyarázható, hogy az öregebbeknek kevesebb alvásra van szükségük, és nem is tudnak sokat aludni. Állatkísérletek alapján valószínűsíthető, hogy a melatonin embereknél is késlelteti az öregedést. Feltételezik, hogy ez a hatás a belső elválasztású mirigyek működésének finom összehangolása révén valósul meg, bár a pontos mechanizmust nem ismerik. Állatkísérletekben a melatoninnal kezelt kísérleti alanyok több mint 20%-kal tovább éltek, mint társaik, és a szexuális teljesítményük is jobb volt. Elsősorban alvászavarok megszüntetésére javasolt. Segíthet azoknak, akik nem tudnak időben elaludni, és azoknak is, akik kevesebbet alszanak a kelleténél. Időskori alvászavarokban szintén jó lehet. Ha valaki több időzóna átlépésével interkontinentális utazást tesz, melatonin szedésével meggyorsíthatja az átállást, az alkalmazkodást a nappalok és éjszakák váltakozásának új rendjéhez. Idő előtti öregedés megelőzésére, illetve az öregedéssel együtt járó tünetek mérséklésére is alkalmas lehet.