Kereső



Kiemelt partnerek

 

Felhívás

Hirdetésszervezőt keresünk, jutalé­kos rendszerben, magas jutalék­kal.
Jelentkezés szakmai önéletrajzzal.
2024. ápr. 19. (pé) – Emma
Egész-ség

A mobiltelefon káros hatásai

Mobil az övön: gyengíti a csontokat

A török Süleyman Demirel Egyetem kutatói szerint a csípőre csatolt mobiltelefon gyengítheti a medencetájéki csontokat. Olyan férfiak csonttömörségét mérték, akik rendszeresen az övükön hordták a készüléket. A mobil sugárzása árt a spermiumok minőségének, mozgásképességének is.

2/2. oldal

A mobilsugárzás ártalmai később jelentkeznek

A mobiltelefon káros hatására csak kevesen figyelnek fel. Pedig az agydaganat – már a leukémiát is megelőzve – felel a legtöbb gyerekhalálért. Ausztráliában egy évtized alatt 21%-kal nőtt a gyerekkori agydaganatos esetek száma. Ez az arány egybevág azokkal a kutatásokkal, amelyek az elmúlt 20 év alatt Európában és az Egyesült Királyságban az agytumor gyakoriságának 40%-os növekedését mérték.

Tudósok ezen felül azt is kimutatták, hogy a mobiltelefonok által használt rádióhullámok, illetve más, vezeték nélküli készülékek ártalmasak a vörösvérsejtekre, és sejtbeli elváltozásokat okozhatnak, roncsolják a DNS-t, károsítják az idegsejteket, gyorsítják és elősegítik az autizmus kialakulását, illetve Alzheimer-kórhoz vezethetnek, gyengítik a látást, alvászavart, kimerültséget és fejfájást okoznak.

Ezzel szemben egyre többen és egyre többet használnak mobiltelefont, és úgy tűnik, egyáltalán nem hajlandók lemondani róla. Ezek az emberek vagy nem ismerik a kockázatokat, vagy nem hisznek bennük. Ne felejtsük el, hogy a mobiltelefon káros hatásai csak később jelentkeznek. Alig akad korai tünet, éppúgy, mint ahogy például a dohányzás okozta tüdőrák esetében.

Hogyan csökkenthetjük a káros hatásokat?

Teljesen persze nem tudjuk kikerülni a vezeték nélküli készülékek, például a WiFi sugárzásait, hiszen ezek mindenütt ott vannak. A legbiztosabb védelem, ha úgy, ahogy van, megválunk mobilkészülékünktől. Ha erre a lépésre nem tudjuk rászánni magunkat, akkor is lehet csökkenteni a káros hatásokat. Fogadjuk meg az alábbi ésszerű tanácsokat:

  • Tartsuk távol a gyerekeket a mobiltelefonoktól, és ne engedjük őket vezeték nélküli készülékeket használni! Először is azért, mert vékonyabb a koponyacsontjuk, így nagyobb mértékben jut be a sugárzás a középagyhoz, ahol a tumor végzetesebb lehet. Emellett a gyerekek sejtjei gyakrabban osztódnak, ezért nagyobb az esély, hogy rosszindulatú sejtburjánzás alakul ki náluk. Immunrendszerük sem annyira fejlett, mint a felnőtteké.
  • Csökkentsük a mobiltelefon használatát, gyakrabban kapcsoljuk ki a készüléket! Tartogassuk vészhelyzetekre, és csak fontosabb ügyek intézésére használjuk!
  • Otthon és munkahelyünkön is használjuk inkább vezetékes telefont. Bár egyre többen, szinte divatszerűen intézik telefonügyeiket kizárólag a mobiljukon keresztül, mi próbáljunk kimaradni ebből a tébolyból.
  • Csökkentsük a vezeték nélküli készülékek használatát, vagy szabaduljunk meg tőlük. Ahogy a mobiltelefon esetében is, tegyük fel magunknak a kérdést: tényleg minden esetben szükségünk van ezekre a készülékekre?
  • Akkor használjuk csak a mobilunkat, ha erős a térerő, a vétel. Minél gyengébb ugyanis a vétel, a készülék annál intenzívebben „dolgozik” az adatátvitelen, így pedig nagyobb sugárzást bocsát ki, tehát több veszélyes rádióhullám hatol be a testünkbe.
  • Kapcsoljuk ki a telefont, ha nem használjuk.
  • Bekapcsolt állapotban a készüléket tartsuk távol a testünktől. A veszélyzóna az antennától mért 15 cm-ig terjed. Próbáljunk ezen a távolságon kívül tartózkodni.
  • Használjunk biztonságosabb headsetet, mert ennek segítségével távol tudjuk tartani a készüléket a testünktől. Vigyázzunk, mert ha a vezeték nincs jól szigetelve – márpedig a legtöbb terméknél nincs –, akkor a vezeték mentén egész felsőtestünk ki van téve a sugárzásnak. Használjunk félig vezetékes, félig vezeték nélküli headsetet, amely – akár egy sztetoszkóp – az információkat hanghullámként továbbítja.
  • Tartsuk a telefont szigetelt tokban. Szerezzünk be szigetelő szövetből készült tokot. Ha ezzel teljesen befedjük a mobilt, a sugárzás 99,9%-ától megvéd.

(Források: Effect of electromagnetic field induced by radio frequency waves at 900 to 1800 MHz on bone mineral density of iliac bone wings, Cell Phones on Hip May Weaken Bone, angolból fordította: Heszky András)

Hozzászólás a cikkhez

A cikkhez csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!

Regisztrációhoz kattintson ide!


Natúrsziget címkefelhő

Teljes címkefelhő | Mire jó ez?
old.natursziget.com