Kereső



Kiemelt partnerek

 

Felhívás

Hirdetésszervezőt keresünk, jutalé­kos rendszerben, magas jutalék­kal.
Jelentkezés szakmai önéletrajzzal.
2024. ápr. 24. (sze) – György,Debóra
Egész-ség

Mobilozás: veszélyesebb, mint
a dohányzás? Hogyan védekezhetünk?

A Natúrszigeten többször írtunk már az elektromágneses sugárzás, a mikrosütő és a mobiltelefon ártalmas hatásairól. Most újabb tudnivalókat teszünk közzé, dr. Mercola amerikai orvos-szakíró segítségével. Mire vigyázzunk, hogyan védekezzünk? Megtudhatják cikkünkből.

3/2. oldal

Nem várt eredménnyel jártak dr. Carlo kutatásai

Ilyen körülmények között rendkívül fontos, hogy független, megbízható információhoz jussunk. Dr. Mercola 2007 októberében két teljes napot töltött egy kiváló mobiltelefon-biztonságossági szakemberrel, dr. George Carlóval. Dr. Carlo a 90-es években 28 millió dolláros kutatásra kapott megbízást a mobiltelefon-gyártóktól, hogy kiderüljön: a mobiltelefonok ártalmatlanok, biztonságosak. Carlo egyébként orvos, a George Washington Medical School tanára, nagy tekintélynek számít a szakterületén.

Dr. Carlo azonban nem olyan eredményekre jutott, amilyeneket a mobiltelefon-gyártók vártak tőle. Vizsgálatai során kiderítette, hogy a mobilozás valóban káros. Válaszként az ipar képviselői évi egymillió dolláros fizetéssel járó pozíciót ajánlottak neki, ha hallgat. Ő azonban ezt visszautasítva, megalapította a nonprofit intézményként működő The Safe Wireless Initiative elnevezésű intézményt, amelynek célja, hogy a világot tájékoztassa a veszélyről.

Közben a mobiltelefon-ipar és -kereskedelem hallatlan ütemben bővül, becslések szerint a 2007. év végére az eladott mobiltelefonok száma elérte a 4 milliárdot.

Lássuk a károkat – a sejtkárosítástól a tumorig

Milyen veszélyekkel járnak az információhordozó rádióhullámok, amelyek a mobiltelefonokból a szervezetünkbe jutnak? Elsősorban a következőkkel:

  1. károsítják a sejtmembránokat;
  2. károsítják a sejtek közötti kommunikációt, az úgynevezett mikrotubuláris kapcsolatokat, amelyek ahhoz szükségesek, hogy a biofotonok a sejtek között áramoljanak, átadják egymásnak az információkat;
  3. elősegítik a nehézfémszennyezések lerakódását a sejtekben, aminek következtében növekszik a szabad gyökök sejtek közötti termelődése, és jelentős mértékben csökken a sejtek energiatermelése. Mindez abban nyilvánul meg, hogy az érintett személy igen fáradtnak érzi magát.

A mobiltelefonok használói között 240%-kal több az agytumor. Egy 2004-ben végzett vizsgálat úgy találta, hogy a hallóidegen képződő tumor (akusztikus neuroma) kockázata négyszer nagyobb a fejnek azon az oldalán, ahol az ember gyakrabban tartja a mobiltelefont.

Még aggasztóbb az, hogy megbízható becslések szerint az agytumorok száma 2010-re évi 500 ezerre nő, és 2015-ig meg is duplázódhat, évi egymillióra, ha a jelenlegi irányzat megmarad.

Lehet-e biztonságosan használni a mobiltelefont?

Természetesen a legjobb az lenne, ha egyáltalán nem használnánk mobiltelefont, valójában azonban ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen. Mai világunkban már mindenkinek szüksége van arra, hogy bármikor elérhessék és ő is elérhessen másokat. Ha azonban az ember, amikor csak lehetséges, kihangosítót (hangszóró funkciót) használ a mobiltelefonján, és magát a készüléket legalább egy-másfél méternyire tartja a testétől, akkor jelentősen csökkenti a veszélyt. Nagyon fontos, hogy soha ne viseljük a mobiltelefont a testünkön, a nadrágszíjunkra vagy az övünkre erősítve, és persze a zsebünkben se tartsuk. Még akkor sem, ha nem használjuk, mert a sugárzás akkor is éri a testünket, és a legerősebben ott, ahol a telefon érintkezik vele. Hiszen, mint mondottuk, a készülék állandó kapcsolatban áll a mobiltoronnyal. Ehelyett javasoljuk, hogy inkább a hátizsákban, kézitáskában, esetleg a kocsi kesztyűtartójában legyen a telefon, amikor ez csak lehetséges.

Kapcsolódó cikkek:
Hozzászólás a cikkhez

A cikkhez csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!

Regisztrációhoz kattintson ide!


Natúrsziget címkefelhő

Teljes címkefelhő | Mire jó ez?
old.natursziget.com